RADY A TIPY PRO SNADNÝ ÚKLID VAŠÍ DOMACNOSTI - V OBÝVACÍM POKOJI

Přinášíme Vám rychlé a snadné řešení pro úklid Vaší domácnosti v obývací pokoji. Doufáme, že Vám naše rady a tipy budou prospěšné. Pokud zde nenaleznete co hledáte, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.
(Více informací o použití na jednotlivé povrchy viz obal výrobku.)Ventilátory:

Zažranou špínu a nánosy nikotinu lze účinně odstranit odstraňovačem vodního kamene. Nanesete přípravek na ventilátor, necháte 5 minut působit a poté jej otřete navlhčeným hadříkem.

Přípravky: odstraňovače vodního kamene

Kovové předměty:

Stopy rzi na kovu a pochromovaných předmětem lze odstranit pomocí odstraňovače vodního kamene. Jednoduše přípravek naneste na daný předmět, necháte působit a poté omyjete vodou nebo otřete vlhkým hadříkem.

Přípravky: odstraňovače vodního kamene

Potahy a povlečení:

Mastné skvrny na povlečení lze šetrně a bez námahy odstranit pomocí odmašťovače. Nastříkejte prostředek na povlečení nebo potah, nechejte působit a poté povlečení nebo potah vyperte v pracím prostředku. Dbejte na pokyny k praní uvedené na etiketě dané textilie.

Přípravky: odmašťovač

Oděvy:

Mastné skvrny na oděvech odstraníte šetrně a bez námahy také pomocí odmašťovače. Jednoduše přípravek nastříkejte na oděv, nechejte jej max. 5 min. působit a poté textilii vyperte s ostatním prádlem v pracím prostředku v pračce.

Přípravky: odmašťovač

Vázy:

Vázy na květiny jsou často úzké a vysoké, takže je nelze vytřít klasicky houbou. Typické vápenaté usazeniny ve vázách zmizí účinně a spolehlivě po aplikaci odstraňovače vodního kamene. Jednoduše nastříkáte prostředek na dané místo, necháte působit a poté omyjte vodou.

Prach na pokojových květinách?
Pokojové rostliny nezapomínejte pravidelně rosit vodou a při každém větším úklidu jim dopřejte pořádnou sprchu. Listy pokojových květin zbavíte prachu nejsnadněji tak, že je přenesete do sprchového koutu či vany a opláchnete slabým proudem vlažné vody ze sprchy. Necháte chvíli okapat a přeneste na původní místa. Pro rostliny s velkými listy, ale nejen pro ně, je skvělým pomocníkem speciální postřik na bázi parafínového oleje. Ten na povrchu listu vytvoří ochranný lesklý film, který zlepšuje vzhled listů a chrání rostliny před škůdci.

Přípravky: odstraňovače vodního kamene

Krby a okolí:

K očištění krbů od sazí je ideální odmašťovač. Jednoduše přípravek nastříkáte na danou plochu, necháte působit a poté plochu otřete vlhkým hadříkem. Krb bude zase zářit čistotou!

Zašlé spáry v dlažbě?
Na zašlé spáry mezi dlaždicemi použijte dezinfekční přípravek s bělící složkou. Necháte pár minut působit a pak vydrhnete kartáčkem.

Šmouhy na skle?
Skleněné tabule snadněji vyleštíte, když po otření čistícím přípravkem na skleněné povrhy použijete stěrku. Pak stačí jen doleštění hadříkem či jelenicí.

Prach na obrazovce?
Přípravek na sklo nastříkejte na obrazovku vypnutého televizoru a setřete hadříkem.

Přípravky: odmašťovače, přípravek s bělící složkou, přípravky na sklo

Dětské nočníky:

Dětské nočníky lze dezinfikovat tak, že je vymyjete nezředěným dezinfekčním čističem, přípravek necháte 10 minut působit, poté nočník opláchnete čistou vodou a necháte uschnout.

Přípravky: dezinfekční čistič

Hračky:

Umělohmotné hračky používané doma i na zahradě se dají očistit a zároveň dezinfikovat zředěným dezinfekčním čističem (200 ml na 2 l vody). Přípravek necháte 10 minut působit a poté jej omyjte čistou vodou.

Přípravky: dezinfekční čistič

Zvířecí klece:

K odstranění roztočů a plísní ze zvířecích klecí doporučujeme použití nezředěného přípravku dezinfekčního čističe. Přípravek necháte 15 minut působit a poté klec důkladně vymyjte.

Zvířecí chlupy na koberci a na čalounění?
Pokud na chlupy nestačí váš vysavač, odstraňte je pomocí lepicí pásky omotané kolem ruky, nebo čistícími válečky. Na velké plochy si nasaďte gumové rukavice, ponořte je do vody a otřete. Rukavice pak opláchněte pod vodou.

Přípravky: dezinfekční čistič

Veškeré rady jsou ověřené praxí, i přesto Vás musíme upozornit, že firma Petr HORÁK – KYLIE nenese žádnou odpovědnost za případné škody způsobené využitím rad a tipů zde uvedených.

Zpět